Mieszkania na sprzedaż, kawalerki

sortuj:
na stronie:

Dlaczego warto nabyć mieszkanie typu kawalerka?

Mieszkania występujące pod potoczną nazwą kawalerki, to niewielkie lokale mieszkalne, w których zwykle jest jeden pokój, łazienka i kuchnia. Wbrew temu co mówi ich nazwa zamieszkiwane są nie tylko przez młode, samotne osoby.

Czym wyróżniają się mieszkania kawalerki?

Kawalerki gorzów to niewielkie lokale o powierzchni od ok. 20 do nawet 45 m². Jeszcze do niedawna w typowej kawalerce znajdowała się ciemna kuchnia z niewielkim oknem w ścianie oddzielającej ją od pokoju. Współczesne kawalerki na wynajem gorzów mają bardzo różne rozkłady pomieszczeń. Dawne ciemne kuchnie najczęściej mają wyburzone ściany i występują w formie aneksu. Dużą popularnością na rynku cieszą się kawalerki typu studio z przestrzenią otwartą, gdzie jedynym zamkniętym pomieszczeniem jest niewielka łazienka. Kawalerki zamieszkiwane są zarówno przez osoby młode na dorobku, przez pary, małżeństwa z jednym dzieckiem jaki i osoby starsze, które chcą mieszkać w pojedynkę. Takie małe mieszkanie może być bardzo wygodnym lokum, w którym z powodzeniem można zmieścić wszystkie potrzebne funkcje mieszkaniowe.

Jakie zalety mają kawalerki na sprzedaż?

Zakup kawalerki w Gorzowie Wlkp. jest inwestycją wartą rozważenia. Takie mieszkanie można bardzo szybko sprzedać jak i wynająć. Jeśli chodzi o sprzedaż to uzyskuje się tu stosunkowo wysoką cenę za jeden metr kwadratowy. Znalezienie chętnych osób do wynajmu kawalerki w Gorzowie również jest proste, między innymi z uwagi na niską stopę bezrobocia oraz stosunkowo niską cenę wynajmu. Osoba, które chce traktować kawalerkę jako inwestycję i czerpać zyski z wynajmu ma szansę zarobić stosunkowo dużo, z uwagi na między innymi wysoką stopę zwrotu z inwestycji, dodatkowo warto wspomnieć o atrakcyjnych - w miarę niskich opłatach eksploatacyjnych w Gorzowie.

Czy należy bać się mieszkania w kawalerce?

Najwięcej wątpliwości mają zwykle osoby, które mają osobiście mieszkać w kawalerce. Boją się, że trudno będzie ją urządzić i pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Tymczasem na rynku mamy dzisiaj wiele gotowych rozwiązań dedykowanych właśnie do najmniejszych mieszkań. Są to meble na wymiar, wąskie pralki, kabiny prysznicowe, małe płyty gazowe i meble wielofunkcyjne. Przy dobrym planie można więc niezwykle funkcjonalnie urządzić mieszkanie typu kawalerka.